BIOGRAFIE

Bylo nebylo, jedno takové seskupení s názvem SIX. No ono spíš teda nebylo, páč znáte to,...jeden chlastá, druhej na to kálí, třetí chce hrát něco jinýho a celý je to k ničemu. Jenomže zpěvák a kytarista chtějí dělat něco trochu pořádnýho,...ale to se ještě vraťme trochu v čase.

Nějaký pátek před tím, než pochopí kytarista a zpěvák SIXu že z toho žádná pořádná kapela nebude, láká, co láká, přímo uhání a lanaří kytarista Karlos ( T.R.T, Bowle) do kapely basáka Matesse ( Nine Six Nine, Varlatans, Tábor superstar band). Jenže ten hraje v tolika kapelách, že to není skoro zdrávo. Ale jak se říká,...kdo si počká, ten se dočká.

A jelikož se Matess rozhodne odejít z několika hudebních těles a chytne se lana kytaristy Karlose, rázem jsou na vzkříšení SIXu se zpěvákem Lukášem (Antheom, Čelem vzad) už tři. To už je slušnej potenciál. A čím víc hlav, tím víc rozumu,...teda občas hahaha. No ale každej ví, jak je to s hledáním dalších spolehlivých parťáků do kapely. Řekněme si to otevřeně,...je to prostě voser! Ale kdo hledá najde a nemusí ani chodit nikam daleko. Po nedlouhé době hledání se Matess dozví o nevyužitém kytaristovi (tímto děkuje Honzovi Hrubému za tip), Honzovi Kapplerovi (Big Trouble T.R.T). A to v době, kdy už mají na háčku bubeníka Satra (Xixao, Dětské Nápady, Silent Reproach). Ha,...a to už je vlastně komplet parta muzikantů, co má hlavně chuť hrát!

Hrát, jenomže co? Vlastní muziku?...koho to dnes zajímá?..."a na to už jsme starý hahaha". Ale neházejme flintu do žita. Pro začátek vybírají pár světových rockových pecek z play listu původního SIXu a s nově nabytou zkušebnou jdou na věc,...a pak se uvidí. Pravda, hrát převzatý rockový pecky jiných kapel nezní tak lákavě. Jenomže oni se toho ujmou tak nějak po svém. Nejenom, že si songy vybírají a nechtějí hrát kdejakou pitomost, která by se jistě prvoplánově konzumní části posluchačů líbila, ale soustředí se na tu trochu náročnější část muziky světových velikánů a dávají tomu svůj vlastní energický zátah. A to je poměrně nelehkej úkol,...nehrát kde co, ale hrát pecky které jsou přes to povědomé i větší části publika po prvních tónech.

Takže si to shrňme, kapela má po pár týdnech najetý už slušný play list výborných pecek a už by se docela ráda předvedla. Jenže, jak to často bývá,...nová kapela, chtělo by to novej název. To je už dnes při počtu kapel a přebraných názvech docela oříšek. Už v lehkém zoufalství co s názvem, kde chce Karlos zachovat alespoň náznak původního názvu, někoho napadne,..."že to naše hraní je také fajné jak hromadný sex",...hahaha! Takže rázem je to jasný,...kapela se jmenuje Group N'Six. Prostě všem se nám to líbilo.

K dnešnímu dni už má kapela za sebou poměrně slušný rozjezd v podobě pár koncertů (mimochodem z úplně prvního koncertu je i live promo video) a světe div se,...oni si chtějí prostě jen zahrát, zablbnout a užít si to a ono se to lidem líbí. Tak ono to dá práci některý ty pecky vůbec věrohodně udělat, ale dát tomu svou vlastní gradaci a energický groove, to už je taková třešnička na dortu, kterou směřují zejména pro pobavení posluchačů. To, jak se jim to daří, určitě stojí za to, přijít posoudit na nějaký jejich koncert. Stačí jen otočit hlavu za plakátem kde bude stát GROUP N'SIX "rockové pecky vlastním způsobem" ...zjistit kdy a kde a přijít!  

Začátkem roku 2019 došlo v kapele k několika personálním změnám - post kytaristy opouští Karel Hanousek a na jeho místo nastupuje Jarda Novák. Pěvecké řady pak rozšířil Jakub Pokorný, takže kapela momentálně sestává ze šesti členů.